Home Mapa strony
 
 
Firma

Kodeks Etyczny ERGO Pro


Prawdziwą wartością biznesu są tworzący go ludzie.

Poznaj zasady, które na co dzień wyznajemy.
Kodeks Etyczny Ergo Pro


Aktualności ERGO Pro


2015

Konkurs pod osobistym patronatem
Wiceminister Finansów
Doroty Podedwornej – Tarnowskiej
oraz patronatem
Związku Banków Polskich  Strona główna > Aktualności > ERGO Pro staje się niezależne

ERGO Pro staje się niezależne

Informacja prasowa / Warszawa, 03.08.2019

ERGO Lebensversicherung AG sprzedaje udziały w ERGO Pro prezesowi zarządu, Peterowi Grudniakowi. W dotychczasowym partnerstwie dystrybucyjnym nie zachodzą jednak żadne zmiany.

Od lipca 2019 Peter Grudniak, dotychczasowy wieloletni prezes firmy w Polsce, przejmuje udziały w spółce. W kolejnych latach cała sieć dystrybucyjna będzie rozwijała się dalej pod jego przywództwem. Jak sam zapowiada – ma wiele pomysłów na zwiększenie dynamiki prowadzonego biznesu.

- ERGO i ERGO Hestia pozostaną naszymi strategicznymi partnerami biznesowymi, ale chcemy również lepiej niż dotychczas wykorzystywać potencjał polskiego rynku ubezpieczeń i szybciej się rozwijać. Mamy pomysły jak wykorzystać swoje liczne atuty. Nikt tak jak my nie zna możliwości, które rysują się dziś przed spółką, dlatego przejmuję pełną odpowiedzialność za ten biznes i wierzę, że możemy napisać piękną historię – mówi prezes Grudniak.

ERGO Pro jest częścią międzynarodowej sieci dystrybucyjnej ERGO. Na polskim rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego działa nieprzerwanie od 2000 roku, kiedy to na zlecenie ERGO spółkę w kraju założył Peter Grudniak. W ramach sieci pracuje obecnie około 1,2 tysiąca agentów w całej Polsce. Od wielu lat strategicznym partnerem i dawcą produktów spółki pozostaje sopocka ERGO Hestia.

- W panu Grudniaku, który jest prezesem zarządu i przyszłym właścicielem ERGO Pro w Polsce, widzimy partnera, który doskonale zna specyfikę działalności spółki dystrybucyjnej w branży ubezpieczeń i posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu taką organizacją. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozwoli spółce bardziej niezależnie i szybciej reagować na wymagania rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce oraz zapewni większą elastyczność i swobodę w rozwoju sieci agentów. To bardzo dobra decyzja zarówno dla ERGO Lebensversicherung AG, ERGO Hestii, jak i ERGO Pro. Jestem przekonany, że polska spółka będzie nadal odnosiła sukcesy na rynku i - tak jak dotychczas - nadal będzie nas łączyć silne partnerstwo biznesowe – mówi Frank Wittholt, rzecznik prasowy, członek zarządu ERGO Lebensversicherung AG.

Spółka pozostaje aktualnie przy nazwie ERGO Pro, lecz perspektywicznie nastąpi rebranding firmy.


Kontakt z ERGO Pro
Możesz skontaktować się z nami na dwa sposoby:
telefonicznie lub online.

Nasz numer telefonu to:
+48 22 579 33 00

Zadzwoń lub napisz do nas:
Email
Tel/Fax/Poczta
Formularz

Kontakt dla mediów


Bezpośredni kontakt dla przedstawicieli mediów:

Piotr Grzesik
Tel.: +48 22 579 33 08
piotr.grzesik@ergopro.pl


„Laureat tytułu 2013”            
© 2012-2019 ERGO Pro | Munich Re | Ergo | Ergo Hestia | Klauzula informacyjna | Wersja mobilna ergopro.pl